SUSAN ALFORD
SEC. TO ASST. SUPT. OF HUMAN RESOURCES
SUPPORT STAFF
501-234-2030
SHEILA ALLISON
ACCOUNTS PAYABLE
BUSINESS OFFICE
501-234-2204
CHERYL ANGEL
FIXED ASSET SPECIALIST
BUSINESS OFFICE
501-234-2275
SANDRA ARNOLD
SECURITY ADMINISTRATION
SECURITY
501-234-2260
YAMONDA AUSBIE
PERSONNEL SPECIALIST/SEC. TO DIR. OF HR
HUMAN RESOURCES
501-234-2112
DARNELL BELL
DIRECTOR OF FEDERAL PROGRAMS & PD
LEARNING SERVICES
501-234-2205
SHARON BERRY
ASSISTANT DIRECTOR OF MIS
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2153
PAMELA BLACK
DIRECTOR OF CAREER EDUCATION
LEARNING SERVICES
501-234-2076
RACHEL BLACKWELL
DIGITAL LEARNING FACILITATOR
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2179
LATOSHIA BLAKLEY
STUDENT NUTRITION ASSISTANT DIRECTOR
NUTRITION SERVICES
501-234-2308
JULIET BOGY
EMPLOYEE INSURANCE SPECIALIST
BUSINESS OFFICE
501-234-2127
LATORRIA BOYKINS
SECRETARY
SUPPORT STAFF
501-234-2060
KALONDA BROOKS
SEC. TO DIR. OF SPECIAL PROGRAMS
SUPPORT STAFF
501-234-2061
KATHRYN BRUSH
SENIOR TEL/NETWORK TECH
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2156
MONICA BRYANT
DIRECTOR OF ACCOUNTING AND AUDITING
BUSINESS OFFICE
501-234-2134
LORIA BRYANT
PRE-K BOOKKEEPER
SUPPORT STAFF
501-234-2080
SHAWN BURGESS
ASSISTANT SUPERINTENDENT OF HUMAN RESOURCES
HUMAN RESOURCES
501-234-2033
TERENCE CLARK
COORDINATOR OF WAREHOUSE
MAINTENANCE SERVICES
501-234-2200
JILL CLARK
COMMUNICATIONS LEGAL ASSOCIATE
COMMUNICATIONS
501-234-2162
STEPHANIE COLE
DIRECTOR OF SPECIAL EDUCATION
SPECIAL EDUCATION SERVICES
501-234-2409
CINDY COOPER
OPERATIONS SPECIALIST II
MAINTENANCE SERVICES
501-234-2230
CARLOS CORBIN
SAFETY & SECURITY FACILITATOR
SECURITY
501-234-2265
JUANITA CROON
IT HELP DESK MANAGER
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2150
CASEY DAILEY
IT & PROFESSIONAL DEVELOPMENT COORDINATOR
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2114
FELECIA DICKEY
EXECUTIVE ASST. TO SUPERINTENDENT
SUPPORT STAFF
501-234-2002
NORMA DIXON
SEC. TO EXEC. DIR. OF OPERATIONS
SUPPORT STAFF
501-234-2050
JESSICA DUFF
EXECUTIVE DIRECTOR OF COMMUNICATION
COMMUNICATIONS
501-234-2038
BOBBY DUNN
DATA CENTER ADMIN
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2150
DANNY EBBS
ATHLETIC DIRECTOR
ATHLETICS
501-234-2045
REGENA ENGLISH
DIRECTOR OF STUDENT NUTRITION
NUTRITION SERVICES
501-234-2301
TOMMY FARMER
COORDINATOR MAINTENANCE SUPPORT
MAINTENANCE SERVICES
501-234-2276
ANDREA FARMER
ACCOUNTING SPECIALIST
BUSINESS OFFICE
501-234-2135
MELISSA FETHERSTON
DIRECTOR OF ADULT EDUCATION
ADULT EDUCATION
501-945-6055
BILLY FORD
IT INVENTORY/SUPP SPEC II
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2150
DONNA GARRETT
ACCOUNT AUDITOR
BUSINESS OFFICE
501-234-2130
LAJUANA GREEN
DIRECTOR OF COUNSELING
COUNSELING
501-234-2082
DUNG HA
SR APPLICATION DEVELOPER
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2163
CHRISTOPHER HALEY
APPLICATION DEVELOPER
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2164
BRENDA HIEGEL
SPECIAL EDUCATION
SPECIAL EDUCATION SERVICES
501-234-2423
CYNTHIA HINES
COORDINATOR OF HEALTH SERVICES
HEALTH SERVICES
501-234-2017
JIMMY HOGG
DIRECTOR OF TECHNOLOGY
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2165
MELINDA HOLMAN
LIBRARY MEDIA & TECHNOLOGY FACILITAOR
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2172
BELINDA JACKSON
SEC TO DIR OF FEDERAL PROGRAMS
SUPPORT STAFF
501-234-2064
CURTIS JOHNSON
EXECUTIVE DIRECTOR OF OPERATIONS
OPERATIONS
501-234-2052
SCOTT JOHNSON
SENIOR NETWORK ENGINEER
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2166
BECKY KELLER
SEC. OF CAREER ED, GIFT & TALENTED, FINE ARTS
SUPPORT STAFF
501-234-2089
JO ANN KOEHLER
DIRECTOR FINE ARTS & ELL
LEARNING SERVICES
501-234-2086
CONNIE LASTER
PAYROLL SUPERVISOR
BUSINESS OFFICE
501-234-2190
JASPER LLEWELLYN
DATA CENTER ADMIN
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2150
ANGELA LOGSDON
FINANCE & TECH SUPPORT SPECIALIST
BUSINESS OFFICE
501-234-2157
ANGIE LYONS
STUDENT NUTRITION SPECIALIST
NUTRITION SERVICES
501-234-2307
KRISTY MANEES
PERSONNEL SPECIALIST II
HUMAN RESOURCES
501-234-2035
PATRICK MARSTON
WEBMASTER / GRAPHIC ARTIST
COMMUNICATIONS
501-234-2036
LISA MARTIN
ASSESSMENT SPECIALIST
501-234-2085
JOHN MCCRANEY
COORDINATOR OF EQUITY/MENTORING
EQUITY & PUPIL SERVICES
501-234-2088
EBONY MCKINZY
PRE-K REGISTRAR
SUPPORT STAFF
501-234-2065
CHARLES MCNULTY
SUPERINTENDENT
ADMINISTRATION
501-234-2002
ANDREA MERRIWETHER
ACCOUNTING SPECIALIST
BUSINESS OFFICE
501-234-2136
MONIQUE MONTGOMERY
SEC. TO DIR. OF COUNSELING
SUPPORT STAFF
501-234-2084
MARGARET MOORE
SEC. TO DIR. OF SPECIAL EDUCATION
SPECIAL EDUCATION SERVICES
501-234-2436
NICKEY NICHOLS
RTI/PBIS COORDINATOR
LEARNING SERVICES
501-234-2092
JANET O'NEAL
SEC. TO EXEC. DIR. COMM / COMM SPECIALIST
COMMUNICATIONS
501-234-2037
CANDYCE PATTERSON
SEC DIR PUPIL SERVICES/COORD HEALTH SERVICES
EQUITY & PUPIL SERVICES
501-234-2016
LETA RAY
DISTRICT INSTRUCTIONAL STRATEGIST
LEARNING SERVICES
JESSICA RAY
MARKETING COMM FACILITATOR
COMMUNICATIONS
501-234-2039
SUSANA RESOLME
PUPIL SERVICES TRANSLATOR
EQUITY & PUPIL SERVICES
501-234-2025
YOLANDA RICHARDS
SEC. TO ASS.T SUPT. OF EQUITY & PUPIL SERVICES
SUPPORT STAFF
501-234-2021
KAMOELA ROBINSON
SECURITY OFFICER
SECURITY
501-234-2024
JOLLA ROBINSON
DIRECTOR OF ADULT EDUCATION
ADULT EDUCATION
501-945-6055
TRINA ROSS
MAINTENANCE OPERATIONS SPEC I
MAINTENANCE SERVICES
501-234-2244
JACQUELINE ROWLETT
DISTRICT TREASURER
BUSINESS OFFICE
501-234-2138
DARLENE SERFATY
SEC. TO DIR. OF FEDERAL PROGRAMS
SUPPORT STAFF
501-234-2078
LAURA SHIRLEY
DIRECTOR OF GIFTED AND TALENTED PROGRAMS
LEARNING SERVICES
501-234-2093
GLEN SHOOK
DIR. OF SCHOOL MAINTENANCE SERVICES
MAINTENANCE SERVICES
501-234-2239
ALESIA SMITH
DEPUTY SUPERINTENDENT
ADMINISTRATION
501-234-2004
AMY STODDARD
BUYER
BUSINESS OFFICE
501-234-2243
NIKKI STOLZER
PRE K DISTRICT DIRECTOR
LEARNING SERVICES
501-234-2066
LAURA STRICKLAND
DISTRICT INSTRUCTIONAL STRATEGIST
LEARNING SERVICES
501-234-2081
CHANDA SWINSON
PERSONNEL SPECIALIST II
HUMAN RESOURCES
501-234-2040
AMY TAYLOR
COORDINATOR OF FED/SPECIAL PROGRAMS
BUSINESS OFFICE
501-234-2095
DAVID THOMAS
SAFETY & SECURITY FACILITATOR
SECURITY
501-234-2264
TONGULA TODD
PAYROLL SPECIALIST I
BUSINESS OFFICE
501-234-2192
JANICE WARREN
ASST. SUPERINTENDENT OF EQUITY & PUPIL SERVICES
EQUITY & PUPIL SERVICES
501-234-2015
ALLISON WHITE
STUDENT NUTRITION COORDINATOR
NUTRITION SERVICES
501-234-2300
KIMBERLY WHITE
PERSONNEL SPECIALIST III
HUMAN RESOURCES
501-234-2042
SHERMAN WHITFIELD
DIRECTOR OF PUPIL SERVICES
EQUITY & PUPIL SERVICES
501-234-2022
YOLAUNDRA WILLIAMS
DIRECTOR OF SPECIAL PROGRAMS
LEARNING SERVICES
501-234-2090
DARRICK WILLIAMS
DIRECTOR OF HUMAN RESOURCES
HUMAN RESOURCES
501-234-2032
VENITA WILLIAMS
PAYROLL SPECIALIST II
BUSINESS OFFICE
501-234-2193
EARL WILLIAMS
COORDINATOR OF OPERATIONS FUNDS MANAGEMENT
BUSINESS OFFICE
501-234-2152
SCOTT YOUNG
TECHNOLOGY PROJECT MANAGER
TECHNOLOGY SERVICES
501-234-2173